sreda, 27 maja, 2026
Doma Celje Mestna občina Celje: Začenjajo se prijave na poletno počitniško varstvo 2026

Mestna občina Celje: Začenjajo se prijave na poletno počitniško varstvo 2026

Foto: MOC

Še slab mesec nas loči do konca šolskega leta 2025/2026. Na I. osnovni šoli Celje bodo že 12. leto zapored organizirali poletno počitniško varstvo. Prijave so odprte.

Mnogi starši nimajo vse poletje zagotovljenega varstva za svoje šoloobvezne otroke, zato je poletno počitniško varstvo na I. osnovni šoli Celje za učence od 1. do 5. razreda celjskih in okoliških osnovnih šol že vsa leta zelo dobro sprejeto, zanimanje pa ves čas trajanja počitnic veliko.

Gre za vzorčni primer sodelovanja lokalne skupnosti in osnovne šole, I. osnovna šola Celje pa je edina osnovna šola v Sloveniji, ki ponuja varstvo za učence od 1. do 5. razreda ves čas poletnih počitnic.

Varstvo bo na Kosovelovi ulici 14 potekalo od 29. junija do 28. avgusta, med 6.00 in 16.30.

Otroci, ki bodo obiskovali poletno počitniško varstvo, bodo imeli zagotovljeno prehrano – kosilo in dve malici, na I. OŠ pa tudi letos skrbno pripravljajo raznolik in dobro premišljen program ustvarjalnih delavnic, športnih aktivnosti, socialnih in družabnih iger, odpravili se bodo na izlete in na ogled nekaterih celjskih ustanov. Obiskali jih bodo tudi zanimivi gostje, ki bodo predstavljali svoje dejavnosti in poklice.

Podrobne informacije in prijavnica: www.poletnopocitniskovarstvo.si.

MOC