Uspešen nastop mladih celjskih športnikov na igrah šolarjev v južnokorejskem Daeguju

Mladi celjski športniki, ki so v minulih dneh nastopili na 55. mednarodnih igrah šolarjev (International Children’s Games – ICG) v južnokorejskem Daeguju, se z daljnega vzhoda vračajo z lepo bero dobrih tekmovalnih dosežkov. Sodelovali so v atletiki in plavanju. Celjska delegacija je v ponedeljek odpotovala iz Daeguja.

Na atletskem tekmovanju je najboljši rezultat dosegel Matic Krašovec, ki je bil z osebnim rekordom 7. v A finalu teka na 1500 m. V B finalu sta Nela Rozman v teku na 800 in Neja Jankovič na 400 m osvojili 2. mesto, Aljaž Jug pa 7. mesto  v teku na 1500 m.

V finale B se je uspelo uvrstiti tudi mešani štafeti na 400 m v postavi Neja Jankovič, Matic Krašovec, Matija Goričanac in Nela Rozman. Matija Goričanac je v teku na 400 m  občutno izboljšal svoj osebni rekord, kljub temu pa se mu v težki konkurenci ni uspelo uvrstiti v finale.

V plavanju je Ela Žagar v A finalu na 100  delfin osvojila izvrstno 6. mesto, v isti disciplini na 200 metrov ji je prav tako uspel preboj v A finale, kjer je bila 7. Uspela ji je še uvrstitev v B finale na 100 m hrbtno, kjer je osvojila končno 14. mesto in na 50 m hrbtno, kjer je bila 13.

Taya Čanžek se je uvrstila v B finale na 100 m prsno in zasedla končno 10. mesto (na 50 m prsno bila 13. tako kot Aidan Ermenc).

Vsem  mladim športnikom Mestna občina Celje čestita za njihove nastope.

Celjsko ekipo mladih športnikov je na igrah v Daeguju zastopalo skupno 11 tekmovalcev iz Atletskega društva Kladivar, Plavalnega kluba Neptun in Društva vodnih športov Posejdon.  V petnajstčlanski celjski uradni delegaciji so bili še dva trenerja, Branko Črepinšek, nekdanji predsednik Športne zveze Celje, sicer funkcionar združenja član tehnične komisije ICG ter podžupan Samo Seničar.

V sklopu letošnjega dogodka v Daeguju je Pokrajinski muzej Celje postavil razstavo ob 55-letnici mednarodnih iger mladih, avtorja mag. Damirja Žeriča.

Celje je že vrsto let pomemben partner Mednarodnih iger šolarjev, še posebej pa so na Mestni občini Celje ponosni na dejstvo, da so bile prve Mednarodne igre šolarjev leta 1968 organizirane prav v Celju. Pobudnik projekta je bil športni pedagog Metod Klemenc, ki ga je vodila zamisel o povezovanju različnih narodov in kultur preko športa.

Mednarodnih iger šolarjev v Daeguju se je je letos skupno udeležilo 887 mladih športnikov med 12. in 15. letom starosti, zastopanih je bilo 62 mest iz 27 držav.