Iz ust predstavnikov KUL v zadnjem obdobju slišimo, kako smo v slovenskem prostoru priča dvoživkarstvu. Največkrat govorijo o zdravnikih, ki zjutraj opravljajo delo v javnih zdravstvenih ustanovah, popoldne pa v zasebnih ambulantah.
In ali smo res samo v tem segmentu priča “dvoživkam”? V KUL kot kaže pozabljajo, da gre za takšen način delovanja tudi v medijskih vodah, kjer pa so po njihovem tako imenovane dvoživke najbolj prisotne ravno v njihovih vrstah. Najbolj pereča težava pa je, da v njihove vrste vstopajo novinarji, ki so se deklarirali za neodvisne.
Zanimivo je, da se je celo predsednica SD Tanja Fajon iz “neodvisne” novinarke na RTV Slovenija povzpela na sam vrh parlamentarne stranke. Kljub vsemu to ni edina “neodvisna” novinarka, ki je prisotna v stranki SD, med njimi najdemo tudi: Blaža Zgago, Jonasa Žnidaršiča, Danico Simšič, Darijana Koširja, Dejan Karbo, Denisa Sarkiča. Potem imajo tudi v Gibanju Svoboda “neodvisne novinarje” v svojih vrstah: Marto Kos, Mojco Šetinc Pašek, Aleksandra Prosena Kralja, Alenko Sivka, Tamaro Vonta.
Fajonova pa ni edina predsednica stranke, ki je bila pred tem “neodvisna” novinarka. Tudi LMŠ ima predsednika iz novinarskih vrst – Marjana Šarca, poleg njega so tudi Irena Joveva, Rudi Medved, Nuša Baranja. Prav tako ima Levica v svojih vrstah “novinarje”: Primoža Sitarja, Aleš Guliča, Violeto Tomič.
Zato je več kot zanimivo vprašanje ali gre tukaj za novinarje ali politične delavce znotraj novinarstva?
Vir: SDS