Robert Golob je še pred volitvami ponavljal kako je potrebno v Sloveniji narediti predvsem depolitizacijo RTV Slovenija oziroma medijskega prostora. To njegovo tezo so zelo dobro ponotranjili tudi njegovi poslanci in koalicijski partnerji ter nenazadnje tudi nekateri zaposleni na RTV Slovenija. Žal pa nekateri pojem depolitizacija razumejo v svojem smislu?
Imamo torej svobodo, plesali pa bomo v prihodnjih mesecih morda predvsem zato, da bi se ogreli, saj vzrokov za veselje verjetno ne bo. Premier pa bo morda še bolj kot pred volitvami, v prihodnjem obdobju potreboval podporo medijev. Pri tem seveda še zdaleč ni nepomembno vprašanje v čigavih rokah je uredniška politika nacionalne televizije, kajti časi so tudi za vladajočo koalicijo res zahtevni,” je v Delu zapisala Suzana Kos.
S tem je dala jasno vedeti, da mora vlada narediti vse, da ponovno prevzame “oblast” na RTV Slovenija, se je od tega odvisen njen uspeh. Ali gre tukaj za depolitizacijo medija? Ob tem je potrebno spomniti kako so bili na RTV Slovenija “naklonjeni” vladi Janeza Janše v času hude zdravstvene krize. Takrat nihče od sedaj Golobu naklonjenih novinarjev ni govoril, da vlada rabi podporo medije.
O pravem namenu "depolitizacije" RTV. https://t.co/sLhFABHwOf
— Marko Juvančič (@MarkoJuvancic) October 10, 2022
“Sploh jih ni več sram polit- komisarstva,” je takšno stališče ocenil Tomaž Štih. S tem je zapisal, da nekateri jasno in nedvoumno dokazujejo kako mora biti RTV v rokah leve politične opcije.
Sploh jih ni več sram polit- komisarstva. https://t.co/wv8xun9Fko
— Libertarec (@Libertarec) October 10, 2022
Vir: Twitter