Minilo je že leto in pol, ko je danes minister za delo Luka Mesec dejal, da imajo že pripravljene lopate za gradnjo stanovanj. Vse je takrat pogojeval samo s stem, da jim ljudje namenijo svoj glas in jim zagotovijo vstop v levo vlado. Kmalu po izidu glasovanj je še govoril, da bodo poskrbeli za gradnjo 30.000 stanovanj, če jih bo Robert Golob vzel v vlado.
Da bi razumeli prepletanje socializma in korupcije na področju stanovanjske politike v Sloveniji je treba le vedeti, da sta dve najbolj zanimivi lokaciji za gradnjo državnih stanovanjskih naselij nekdanje zemljišče družine Janković na Barju in zemljišče, ki ga zaseda t.i.…
— Libertarec (@Libertarec) July 29, 2023
Kmalu se je izkazalo, da je bila to nič druga kot vsičenost, saj so številke kaj kmalu pričele močno upadati. Z nastopom ministra za solidarno prihodnost, so potem prišli na 3.000 stanovanj na leto, sedaj pa kot kažejo dogodki bo potrebno še na teh 3.000 stanovanj počakati nekaj let. Res, da so nekaj želje, drugo obljube in tretje realizacija, vendar kot kaže so v Sloveniji še druge okoliščine, ki vplivajo na hitrost gradnje pod levimi vladami.
Tomaž Štih je tako po več kot letu dni vladanja Levice in (ne)zgrajenim nobenim stanovanjem težavo opisal na popolnoma drugi stopnji. “Da bi razumeli prepletanje socializma in korupcije na področju stanovanjske politike v Sloveniji je treba le vedeti, da sta dve najbolj zanimivi lokaciji za gradnjo državnih stanovanjskih naselij nekdanje zemljišče družine Janković na Barju in zemljišče, ki ga zaseda t.i. Participativna ljubljanska avtonomna zona, je prepričan Tomaž Štih.