Mag. Ivan Simič razkril, kaj je konflikt interesov: Necenzurirano – RTV Slovenija!

Foto: Facebook

Magister Ivan Simič je včeraj na svoji spletni strani objavil blog z naslovom Necenzurirani konflikt. Svoje razmišljanje je začel z besedami: “Si predstavljate, da se trije novinarji odločijo in vas 14 let maltretirajo. Pri tem svojem delu ne izbirajo sredstev in pri doseganju njihovega cilja jim je laž eno od glavnih orodij. Najprej so mi ti trije novinarji to počeli pri časopisni hiši Dnevnik, nato pri TS media in sedaj to počno na spletnem portalu www.necenzurirano.si.”

V nadaljevanju je še zapisal, da vsakokrat, ko so se ga lotili, jim je namenil različne članke v katerih je osvetlil svojo plat zgodbe. Mag. Simič je še povedal, da gre v tem primeru za novinarje družbe Providentia d.o.o. in sicer Primoža Cirmana, Vesno Vuković in Tomaža Modica.

Tako je njegov včerajšnji zapis spodbudila objava članka na www.necenzurirano.si, kjer so mag. Simiča obtožili konflikta interesov. Vendar mag. Simič ni “stal križem rok” in se je odločil, da vprašanja in odgovore, ki jih je v imenu www.necenzurirano.si Tomaž Modic naslovil na FURS in mag. Ivana Simiča, objavi na svoji spletni strani.

Spoštovani,

pošiljamo vam naslednja vprašanja za pristojne na Finančni upravi RS (Furs) in njenega direktorja Ivana Simiča. Zanima nas:

  • Koliko strank davčno svetovalnega podjetja Simič & Partnerji je bilo v obdobju od 1. junija 2021 do danes udeleženih v postopkih pred Fursom? Katere so te stranke? Za kakšne postopke konkretno gre?

Na vprašanja, ki zadevajo konkretne davčne zavezance, žal ne moremo odgovoriti zaradi varovanja davčne tajnosti. V skladu z Zakonom o davčnem postopku kot davčna tajnost veljajo vsa dejstva, okoliščine, podatki, odločitve in drugi dokumenti, ki zadevajo posameznega zavezanca za davek.

  • Ali se je Ivan Simič izločil iz procesa odločanja oziroma kako je poskrbel za to, da ne obstaja niti najmanjši dvom v zakonitost in neodvisnost vodenja teh postopkov?

Na podlagi Zakona o Finančni upravi RS, Zakona o davčnem postopku in Zakona o splošnem upravnem postopku katerikoli generalni direktor FURS (ne samo Ivan Simič) ne sme sodelovati v procesu odločanja konkretnih davčnih zadev. Generalni direktor Fursa torej ni vključen v postopke odmere ali nadzora, niti jih ne vodi.

  • Koliko strank davčno svetovalnega podjetja Simič & Partnerji je bilo v obdobju od 13. marca 2020 do danes udeleženih v postopkih pred Fursom?

Glejte odgovor na prvo vprašanje.

  • Kdo so člani franšizne skupine Simič & Partnerji?

https://simic-partnerji.si/skupina/

  • Koliko strank franšizne skupine Simič & Partnerji je bilo v obdobju od 1. junija 2021 do danes udeleženih v postopkih pred Fursom? Katere so te stranke? Za kakšne postopke konkretno gre?

Glejte odgovor na prvo vprašanje.

  • Ali se je Ivan Simič izločil iz procesa odločanja oziroma kako je poskrbel za to, da ne obstaja niti najmanjši dvom v zakonitost in neodvisnost vodenja teh postopkov?

Glejte odgovor na drugo vprašanje.

Za odgovore, ki jih potrebujemo čim prej, se zahvaljujemo.

V nadaljevanju svojega razmišljanja o objavljenem članku v omenjenem mediju je mag. Simič še povedal, da skušajo novinarji s takšnimi vprašanji ustvariti dvom o zakonitosti njegovega dela. “Žalostno je, da novinarji z dolgoletnimi izkušnjami ne razumejo, da se generalni direktor, v mojem primeru v.d. generalnega direktorja, ki vodi ustanovo z več kot 3.600 zaposlenimi, ne morem ukvarjati s temi zadevami. Vodenje Fursa je veliko več. Samo za primerjavo bom povzel podatke iz letnega poročila Fursa za leto 2020″, je še zapisal mag. Simič.

Za konec je kot očiten konflikt interesov izpostavil nastopanje Primoža Cirmana na RTV Slovenija, saj je njegova soproga, novinarka Petra Bizjak Cirman, predsednica Sveta delavcev RTV Slovenija. “A mislite, da bi Primož Cirman imel toliko nastopov na RTV Slovenija, če njegova soproga ne bi zasedala tako visokega položaja”, je dodal mag. Simič.

Celoten zapis mag. Ivana Simiča vam je dostopen tukaj.

Uredništvo