Kot, da v slovenskem zdravstvenem sistemu že ne bi bilo dovolj težav, se trenutna oblast na čelu z Robertom Golobom in ministrom za zdravje Danijelom Bešičem Loredanom, s sindikatom FIDES ne pogajata ampak izsiljujeta. Resnično stanje v slovenskem zdravstvu je s kratko “kolumno” na socialnem omrežju opisal zdravnik Simon Podnar.
Simon Podnar je več svojih kratih zapisov o stanju slovenskega zdravstvenega sistema pričel z besedami: “Po desetletjih paliativne oskrbe, je slovensko zdravstvo pred vrati hospica. Njegovi organi odpovedujejo eden za drugim: družinska medicina, urgenca… Čakalne dobe se daljšajo, zdravstveni kader ga zapušča.” V nadaljevanju poudarja, da je čas za akcijo in da zdravniške organizacije stopijo skupaj. Tako izberejo sistem ene od razvitih držav ter od države zahtevajo, da le tega tudi realizira.
Čas je, da zdravniške organizacije stopijo skupaj in izberejo zdravstveni sistem ene od držav, kjer ta odlično deluje (Nizozemska, Švica, Avstrija)
Nato pa od vlade zahtevajo, da regulativo izbranega sistema v celoti prenese k nam. Brez izgovorov in izjem!@zdravniska
2/4— Simon Podnar ♻️ (@PodnarSimon) December 4, 2022
Kljub vsem težavam zdravnik opozarja, da morajo do takrat poskrbeti za paciente, zavrniti pa dodatno nepotrebno administracijo. Desetletje čakanja pa je po besedah Podnarja pokazalo, da politika samo od sebe ne bo naredila nič. “Zdravniška stavka leta 1996 ni uspela zato, ker bi drnovškovo vlado skrbeli pacienti, ampak je uspela zato, ker družinski zdravniki niso izpolnjevali bolnišniških listov,” je razmišljanje zaključil Simon Podnar.
Zdravniška stavka leta 1996 ni uspela zato, ker bi drnovškovo vlado skrbeli pacienti, ampak je uspela zato, ker družinski zdravniki niso izpolnjevali bolnišniških listov!
4/4— Simon Podnar ♻️ (@PodnarSimon) December 4, 2022
Vir: Twitter