Če se je Nemčija ostro odzvala na Hamasovo nasilje, ki je pripeljalo do vojne med Izraelom in Palestino, v Sloveniji nekateri še vedno odkrito simpatizirajo s to teroristično organizacijo. Tako je za razliko od Nemčije v Sloveniji mogoče videti podporo Hamasu tako s strani politikov, kot domnevnih nevladnih organizacij. Ena takšnij je Inštitut 8. marec.
Če bi bil @8Marec v Nemčiji, bi ga tožilstvo in @policija_si postavila pred roko pravice zaradi terorizma. Pri nas pa se z udelžbo na shodih, kjer kričijo antisemitska gesla, še hvalijo. https://t.co/tQvu4xX4qe
— Uroš Urbanija (@UrosUrbanija) November 11, 2023
Med tem, ko denimo poslanec Matej T. Vatovec odkrito simpatizira s Hamasom, Inštitut 8. marec pa se hvali z udeležbo na shodu za Palestino, Nemčija sprejema izreno stroga pravila. Nemčija oziroma notranje ministrstvo je namreč sprejelo prepoved protiizraelskega slogana, ki poziva k izbrisu Izraela. Bavarska ta slogan primerja celo z nacističnimi slogani.
Žal pa Slovenija bolj kot Izrael pod Golobovo vlado brani Palestino in daje pomen branilcem terorističnega Hamasa. “Če bi bil @8Marec v Nemčiji, bi ga tožilstvo in @policija_si postavila pred roko pravice zaradi terorizma. Pri nas pa se z udelžbo na shodih, kjer kričijo antisemitska gesla, še hvalijo,” vidi razliko med Slovenijo in Nemčijo Uroš Urbanija.
Vir: X