Federico V. Potočnik: “To več ni zdržno. Propadamo.”

Foto: Zajem zaslona Twitter / Domovina

Kot smo poročali že zjutraj teorija Roberta Goloba, da so za dolge čakalne dobe krivi zdravniki ne pije vode. Dejansko pa smo prišli do stanja, ko v javnih zdravstvenih ustanovah ni več zdravnikov, zato obstoječi ne morejo opraviti vsega dela, ki bi bil potreben za zmanjšanje čakalnih dob. Da pa je stanje takšno kot je, je vsekakor kriv odnos vlade do zdravnikov in finačni tokovi, ki namesto do zdravnikov vodijo v zasebne žepe.

V Sloveniji tako dejansko skoraj ne mine dan, da ne bi poslušali o zapiranju različnih oddelkov, ambulant, hkrati pa o nedostopnosti celo do osebnih zdravnikov. V zadnjih dneh je tako mogoče brati in poslušati o težavah v zdravstvu na območju Tolmina, Lenarta in Šempetra pri Gorici. Ampak to so le primeri zadnjih dni, spomnimo na odhode zdravnikov iz Splošne bolnišnice Celje, dolgih čakalnih vrstah pred Zdravstvenim domom v Slovenski Bistrici. Največ škode pa ob takšnem odnosu vlade utrpijo pacientje in zdravstveni delavci.

“To ni vzdržno Vsak mesec je slabše – v bolnišnicah delo ne teče več gladko. En dan ni ultrazvokov, drug dan ni antikoagulantne, tretji ni hematologa, četrti so konziliarna mnenja samo po telefonu, redno pa pokrivaš več delovišč naenkrat, ker drugih ni več. Propadamo.” Gre za zaskrbljujoč zapis, saj kaže na stanje v našem zdravstvenem sistemu in to skozi oči zdravnika Federica V. Potočnika.
Vir: X