V četrtek, 28. junija je podjetje VOC Celje d.d., ki je bilo izbrano za izvajalca del začelo s projektom ureditve skakalnic na Šmartinskem jezeru. VOC Celje d.d. mora po pogodbi z deli zaključiti do 26. septembra letos.

Mestna občina Celje bo s pomočjo nepovratnih sredstev Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja na Šmartinskem jezeru zgradila novo skakalnico. Ena od obstoječih skakalnic bo obnovljena, postavljeni pa bodo tribuna za gledalce, trampolin ter servisni objekt. Projekt je ocenjen na 150.863,68 evrov, prispeval pa bo k večjemu številu obiskovalcev Šmartinskega jezera, pestrejši športno-rekreacijski ponudbi, oživitvi podeželskega zaledja ter tudi k večji prepoznavnosti regije.

Mestni občini Celje je Agencija RS za kmetijske trge in razvoj podeželja v začetku letošnjega leta izdala odločbo, s katero je Mestni občini Celje odobrila 103.477,87 evrov nepovratnih sredstev iz pod ukrepa Podpora za izvajanje operacij v okviru strategije lokalnega razvoja, ki ga vodi skupnost. Ostali denar bodo na Mestni občini Celje zagotovili v občinskem proračunu.

Na Mestni občini Celje so bili nepovratnih sredstev veseli, saj si že vrsto let prizadevajo za oživitev Šmartinskega jezera. Gre za območje, ki privablja vsako leto več obiskovalcev ter ima velik potencial za razvoj športno rekreacijskih, kmetijskih, študijskih, turističnih ter izobraževalnih dejavnosti, obenem pa predstavlja dobro podporno okolje za razvoj počitniških programov za otroke, raznih taborov ter drugih dejavnosti, ki so povezani z okoljem in podeželjem. S subvencijami na Mestni občini Celje podpirajo razvoj kmetijstva in so člani Lokalne akcijske skupine (LAS)- Raznolikost podeželja, kjer si prizadevajo za uresničevanje ciljev Strategije lokalnega razvoja tudi na tem območju. Zaradi tega so v letu 2005 sprejeli Razvojno programski načrt turističnega območja Šmartinskega jezera z zaledjem. Država je pet let kasneje sprejela Uredbo o državnem prostorskem načrtu za območje Šmartinsko jezero. Oba dokumenta opredeljujeta območje ob pregradi kot doživljajski oziroma »event« center, v katerem so med drugim predvideni: športno – rekreacijski objekti, ki bodo hkrati z delno zgrajeno peš potjo, vključeno učno-izobraževalno vsebino, obstoječo gostinsko ponudbo in otroškim igriščem pomembno prispevali k dolgoročnemu razvoju Šmartinskega jezera.

 

Vir: MOC