V minulih dneh je bila za 28. junija 2018 v Elektru Celje d.d.  sklicana 23.  redna seja skupščine. Na skupščini bodo obravnavali tudi poslovanje podjetja v preteklem letu. V poročilu, ki ga je družba izdala so med drugim zapisali, da je delniška družba Elektro Celje pri poslovanju v preteklem letu upoštevala ključne cilje upravljalca SDH d.d., pri upravljanju naložb elektrodistribucijskih podjetij v letu 2017.

Vsa dela so v družbi izvajali skladno s potrjenim Načrtom poslovanja in so tako ustvarili letni dobiček pred obdavčitvijo v višini 10 milijonov evrov. 22,1 milijona evrov so v Elektru Celje d.d. namenili za investicije, električno energijo pa so zagotavljali 171.340 gospodinjskim in poslovnim odjemalcem. Vsega skupaj so uporabnikom v letu 2017 dobavili 2.001GWh električne energije. V Elektru Celje d.d. se lahko pohvalijo tudi z dejstvom, da so v letu 2017 izgubo električne energije v distribucijskem omrežju znižali na 4,54 odstotka, kar je za 0,38 odstotka manj od prvotnih načrtov.

Light Bulb, Plant, Stones, Arrangement

Najobsežnejši investiciji sta v letu 2017 bili kabliranje daljnovoda Ravne – Mežica in Ljubno – Nazarje. Na območju Mežiške doline Elektro Celje d.d. gradi distribucijsko omrežje, ki bo zagotavljalo električno oskrbo TAB Mežica in Lek v Prevaljah. Velik poudarek so v letu 2017 dali tudi obnovljivim virom, e-mobilnosti in uporabi sodobnih merilnih naprav, ki omogočajo zbiranje, obdelavo in izmenjavo podatkov na podlagi katerih lahko izvedejo tehnološko optimizacijo delovanja distribucijskega omrežja ter povečujejo njegovo učinkovitost. Elektro Celje d.d. je pristopil tudi k projektu prenove informacijskega sistema z implementacijo dveh novih sodobnih programov Microsoft Dynamics AX in EAM IBM Maximo.  Tako bodo v družbi lažje obvladovala elektroenergetsko infrastrukturo in hitro spreminjajoče se poslovne procese.

V poročilu so zapisali, da družba sodeluje v dveh mednarodnih projektih. Prvi je slovensko-japonski projekt pametnih omrežij, v okviru katerega vzpostavljajo napredne funkcionalnosti, ki bodo omogočale boljšo koordinacijo med deležniki v elektroenergetskem sistemu in učinkovitejše obratovanje sistema. Drugi projekt je evropski projekt Flex4Grid, ki se izvaja v okviru programa Obzorje 2020. Omenjeni projekt je osredotočen na razvoj odprtega tehnološkega sistema za upravljanje podatkov in zagotavljanje storitev, ki bodo omogočale upravljanje prožnosti uporabnikov distribucijskega omrežja, tako pri sami porabi kot tudi pri proizvodnji električne energije. V projekt je trenutno vključenih 800 odjemalcev.

 

Vir: Elektro Celje d.d.